Tu widzimy jeszcze regulator położenia konta magnesów hamujących.
Łożysko dolne osi tarczy.
Magnes hamujący
Rezystor kalibracyjny. Pomiar omomierzem wykazał 0omów ale musi to działać jak rezystor dla cewki kalibracyjnej.
Podstawa wykonana z aluminium.
Zespół prądowo napięciowy
Cewka prądowa nawinięta drutem miedzianym w oplocie bawełnianym.
Dodatkowe jakieś zwoje kalibrujące na cewce napięciowej. Takie nic a jednak ma jakieś znaczenie.
U mnie w tamtym tygodniu zmienili na elektroniczne - monter twierdz, że są "bardziej czułe"....
OdpowiedzUsuńA mi jak jakoś na koniec roku wymieniał elektronika to powiedział że jedna faza nie liczy. Jak bym wiedział :)
OdpowiedzUsuńTeraz mam taki z podświetleniem LCD. Taki wypas ba ful wypas. Ale nie ma tego uroku mechaniki. Tylko druk SMDmami i tyle. Tu miałem zajęcie rozkręcając je :)
Ja widziałam fajne liczniki do kupienia na stronie https://www.interblue.pl/ i tak się zastanawiam, czy będą one odpowiednią opcją dla mojego domu i czy można samemu wybierać takie liczniki, czy to od tego jest tylko i wyłącznie dystrybutor prądu? Masz może jakieś zdanie w tym temacie?
OdpowiedzUsuńLicznik daje dostawca energii. Samemu to można sobie pod licznik kupić i zamontować bo to dla nas jest. Ale główny to dostawca daje. Samemu nie wybieramy :)
OdpowiedzUsuńDla mnie to kosmos, totalnie się na takich rzeczach nie znam. Dla mnie to podstawa, aby rachunki za prąd się zgadzały, im niższe tym lepiej :)
OdpowiedzUsuńZdecydowanie temat energii jest cały czas poruszany, tylko w różnych aspektach. Ostatnio trafiłem na firmę https://www.se.com/pl/pl/product-category/2900-przemienniki-cz%C4%99stotliwo%C5%9Bci-i-uk%C5%82ady-%C5%82agodnego-rozruchu która wśród swojej szerokiej i bogatej oferty posiada również systemy zarządzania energią. Dzięki nim możemy mieć u siebie nowoczesne technologie i rozwiązania.Brzmi świetnie, prawda?
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawie to zostało opisane.
OdpowiedzUsuń